2021.09.07 godz. 11:44 Piaseczno, Mazowieckie

Co zrobić gdy była partnerka domaga się alimentów po dłuższym czasie?

Wyjaśnienie sytuacji

Zerwała ze mną Narzeczona 2 lata temu, mieszkałem u niej, od razu miała kogoś innego, po jakimś czasie dowiedziała się że jest w ciąży, najpierw chciała wychowywać z tamtym a gdy tamten niekoniecznie chciał to chciała wrócić ale ja nie chciałem, w szpitalu wpisała że Ojciec nieznany a teraz ponownie pisze w sprawie alimentów ale chcę zrobić to polubownie i straszy sądem, wiem że muszę zrobić testy DNA ale gdyby się okazało że jest faktycznie moje to czy coś mogę w tej sprawie zrobić wogóle?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Wrz 2021 13:33

Jeśli okaże się że jest Pan ojciec dziecka, alimenty na dziecko będą przysługiwać i nie ma znaczenia historia waszego związku.