2023.08.16 godz. 14:47 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Co zrobić gdy inni spadkobiercy nie chcą sprzedać swoich części odziedziczonych a ja chcę je zbyć

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chcę się pozbyć swojej części spadku która otrzymałem po rodzicach jest to udział w mieszkaniu, lecz inni spadkobiercy nie chcą się zgodzić na sprzedaż co w takich sytuacjach, należy zrobić jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sie 2023 16:33

Może Pan zbyć tylko swój udział lub też wnieść do sądu o zniesienie współwłasności w ten sposód, aby przyznać Pana część (lub całość) jednemu lub więcej współwłaścicielom z obowiązkiem spłaty Pana udziału. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl