2020.11.12 godz. 22:56 Starogard Gdański, Pomorskie

Co zrobić gdy matka utrudnia kontakty z dzieckiem?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój partner ma dziecko z pierwszego związku małżeńskiego. Dostawał córkę co drugi weekend na noc. Matka dziecka automatycznie, utrudniła kontakt. Usuwając każdy możliwy kontakt z dzieckiem. Co w takiej sytuacji mamy robić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lis 2020 10:07

Najlepiej wystąpić do sądu z wnioskiem o uregulowanie kontaktów z dzieckiem. We wniosku wskazuje się oczekiwany zakres kontaktów z dzieckiem. np co drugi weekend od piątku od godz. 17.00 do niedzieli do godz. 15.00. Jednocześnie można też wnioskować o uregulowanie kontaktów w święta, ferie czy możliwość kontaktowania się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość ( tel., e-mail, komunikatory).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)