2020.01.17 godz. 15:31 Siedlce, Mazowieckie

Co zrobić gdy nie otrzymałam listu o postępowaniu, o kosztach sądowych i końcu postepowania, mimo że poinformowałam wcześniej Windykację o zmianie adresu?

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa wygląda tak, że spłaciłam zadłużenie w momencie złożenia pozwu do sądu przez wierzytela. Po zmianie miejsca zamieszkania (3lata temu), nie otrzymałam żadnego listu, żadnego maila o postępowaniu ani o jego zakończeniu, ani o kosztach sądowych. Narosly mi odsetki, o których dowiedziałam się dziś.nie Co w takiej sytuacji? Czy można się odwołać? Dodam, że w lipcu informowałam firmę o zmianie adresu, a postępowanie zakończyło się w październik

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Maj 2020 13:13

Od kosztów zastępstwa nie biegły odsetki w ówczesnym stanie prawnym. Odsetki od należności głównej zaś nie biegną od dnia spłaty. Po złożeniu pozwu i tak koszty procesu należą się wierzycielowi, choć oczywiście w momencie spłaty, powinien on cofnąć pozew co do spłacanej kwoty. Nie sądzę zatem, żeby opłacała się tutaj cokolwiek kwestionować, bo koszty zapewne przewyższą oczekiwane korzyści. Jeżeli jednak kwoty są wysokie, można wykazać w sądzie, że nie zostało Panu orzeczenie doręczone, więc termin na wniesienie odwołania nie biegł - ale to dość skomplikowane prawnie.

Zmodyfikowano dnia: 27 Maj 2020 13:13