2022.03.07 godz. 16:00 Kazimierz Dolny, Lubelskie

Co zrobić, gdy prokuratura umorzyła sprawę?

Wyjaśnienie sytuacji

Prokuratura umorzyła sprawę odnośnie tego, że ktoś zdobył prawdopodobnie przez fałszywą aplikację mobilną Santander Banku mój identyfikator i hasło do bankowości elektronicznej, zalogował się i zdobył moje dane osobowe. Następnie usiłował wziąć kredyt na moje dane w kilku bankach, jednak nie udało się to, gdyż mam już zobowiązania kredytowe, jednak dokonał na moje dane zakupu ratalnego 3 Iphone'ów na kwotę ok. 22 000 zł w banku Santander Consumer (czyli to inny Santander) ze sklepu Morele.net. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Odwołać się od decyzji? Podać do sądu pracownika banku lub sklepu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 11:50

Musi Pan unieważnić umowy, które ktoś inny zawarł podszywając się pod Pana. Unieważnienia dokonuje się na drodze sądowej.