2022.03.07 godz. 06:35 Pobiedziska, Wielkopolskie

Co zrobić gdy zameldowana osoba nie chce się wymeldować z mojego domu?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie nazywam się Michał i piszę do Państwa ponieważ mam problem. Jakiś czas temu rozstałem się z dziewczyną mieszkaliśmy razem i nie chce się wymeldować z mojego domu, plus do tego żąda ode mnie pieniądze które rzekomo włożyła w dom. Czyli za zużycie energii z której korzystała, bo rzeczy materialne które ona kupiła jej oddalem by mieć spokój. Mam pytanie co zrobić z taką sytuacją? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 16:50

Jeśli jest Pan właścicielem domu, to proszę wnieść do urzędu gminy o wymeldowanie byłej partnerki. Co do pieniędzy włożonych w dom - jeżeli dysponuje dowodami, że faktycznie poniosła nakłady (na przykład na remonty) to może żądać zwrotu. Opłata za prąd nie podlega zwrotowi.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)