2024.01.24 godz. 11:41 Gdańsk, Pomorskie

Co zrobić, jeśli mąż sprawia problemy przy rozwodzie? Jaka jest szansa na rozwód bez orzeczenia o winie?

Wyjaśnienie sytuacji

Dopuściłam się zdrady. Z mężem od jakiegoś czasu już nam się w życiu nie układa. Powiedziałam mu o zdradzie i że chcę rozwodu. Mamy 12-letniego syna. Mieszkamy w domu należącym do mnie. Dostałam go w spadku. Chciałam się jakoś dogadać, ale on by chciał 80 tysięcy... Zaproponowałam brak alimentów na dziecko i oddanie 800+. Dziecko miałoby zostać ze mną. Mąż mówi, że jeśli się na to nie zgodzę to sprawa rozwodowa będzie się ciągnęła latami i się nie wyprowadzi do końca sprawy. Co powinnam zrobić? Oddać te 800+ i nie brać alimentów? Czy jest korzystniejsze rozwiązanie tej sprawy dla mnie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 11:45

Przede wszystkim należy przeanalizować sam fakt zdrady (czy w tym momencie nie doszło już do całkowitego rozkładu pożycia małżeńskiego). Niezależnie od tego i tak należy wnieść o rozwód i uregulowanie innych kwestii związanych z władzą rodzicielską, kontaktami z dzieckiem oraz alimentami (proszę pamiętać, że alimenty są właasnością dziecka, a zatem nie doradzam rezygnacji). Pozostaje również kwestia podziału majątku i całkowicie niejasne jest żądanie zapłaty 80 tys. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie w wiadomości e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl).