2020.04.08 godz. 17:52 Malbork, Pomorskie

Co zrobić jeśli wpłaciłem podatek PPE na nieprawidłowy nr rachunku ?

Wyjaśnienie sytuacji

Wpłaciłem podatek od ryczałtu na stary nr rachunku,a teraz się dowiedziałem, że każdy ma swój mikro rachunek, co mam zrobić w takiej sytuacji??? Nie ma możliwości wizyty (z uwagi na "koronawirusa") w Urzędzie Skarbowym, dodzwonienie do US graniczy z cudem.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Kwi 2020 21:44

w zasadzie stare rachunki Urzędów Skarbowych miały zostać zamknięte z dniem 31 grudnia 2019 roku. W związku z powyższym pieniądze przelane na rachunek, który już nie istnieje powinny wrócić z powrotem na Pana konto. Proszę sprawdzić historię rachunku. Mikrorachunek obowiązuje od dnia 1 stycznia 2020 roku. W takim razie trzeba na "już" przelać kwotę na mikrorachunek i wraz z tym najlepiej napisać pismo tzw. czynny żal do Urzędu Skarbowego z opisem całej sytuacji i wysłać go pocztą za potwierdzeniem odbioru.

Zmodyfikowano dnia: 09 Kwi 2020 21:46
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)