2021.11.18 godz. 15:15 Rawicz, Wielkopolskie

co zrobić jeżeli minął termin ,aby zrzec się spadku w imieniu dziecka nieletniego ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dnia 12 kwietnia mąż zrzekł się spadku. Uzyskaliśmy zgodę sądu , aby zrzec się w imieniu dziecka dnia 15 pażdziernika. wizytę u notariusza mamy 30 grudnia.Czy minął termin ? Bo nie wiem jak się go liczy w takiej sytuacji i czy można coś zrobić w takiej sytuacji ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

. ...

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2021 16:14

Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego oświadczenie powinno być złożone "niezwłocznie" po uzyskaniu zgody sądu. Proszę więc poszukać innego notariusza, bo 30 grudnia to dosyć odległy termin.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)