2021.05.28 godz. 18:09 Andrychów, Małopolskie

Co zrobic kiedy 26.02.2021 wydano nakaz zaplaty w postepowaniu upominawczym a naleznosc zostala zaksiegowana przed tym terminem (19.01.2021).

Wyjaśnienie sytuacji

W dniu w ktorym zostala wydana ddxyzja nakazu zaplaty naleznosci, ta naleznosc zostala juz zaksiegowana i splacona wiec nie bylo juz przyczyny postepowania.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Maj 2021 23:12

Nie zmienia to jednak faktu że pozostawał Pan/Pani w zwłoce w płatności. Sąd wydał nakaz zapłaty w danym dniu, jednak wierzyciel wniósł pozew o zapłatę wcześniej, więc już na tamten czas pozostawał Pan/Pani w zwłoce co do płatności. Tym samym wierzyciel uprawniony jest do dochodzenia odsetek ustawowych oraz kosztów procesu, jako strona wygrywająca proces. Należność główna wobec spłaty, nie może być już dochodzona przez wierzyciela. Najlepiej skontaktować się z wierzycielem i próbować polubownie rozwiązać sprawę co do odsetek i kosztów procesu.