2023.09.26 godz. 12:45 Wągrowiec, Wielkopolskie

Co zrobić kiedy najemca mieszkania pomimo umowy najmu okazjonalnego opuścił mieszkanie, zabrał swoje rzeczy, klucze odesłał pocztą, ale nie zapłacił za najem.

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmowałem mieszkanie osobie jako najem okazjonalny. 10 siepnia 2023 kiedy napisałem do najemcy, że nie otrzymałem zapłaty za wynajem to Najemca wysłał mi 11 sierpnia 2023 informację, że wypowiada mi umowę i że ma zamiar mieszkać do końca sierpnia. Odpisałem, że nie zgadzam się na skrócenie okresu wypowiedzenia i informuję, że zgodnie z naszą umową, będzie musiał płacić również za wrzesień. Klucze zostały mi odesłane pocztą, najemca nie podpisał mi żadnego protokołu zdawczego mieszkania i nie zapłacił za sierpień i wrzesień. Co mam zrobić żeby odzyskać moje pieniądze?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2024 23:00

Dzień dobry, w takiej sytuacji pozostaje możliwość wysłania wezwania do zapłaty, a w razie braku odpowiedzi, złożenie pozwu w postępowaniu cywilnym. Pozdrawiam,