2023.07.22 godz. 12:16 Zielona Góra, Lubuskie

Co zrobić po ujęciu małoletniego (16 lat) przy kradzieży. Nastąpiło to drugi raz.

Wyjaśnienie sytuacji

Syn drugi raz został ujęty przy kradzieży. Ten incydent był na około 130 złotych, jednak jest szansa na to, że zostaną zliczone wszystkie kradzieże w sieci sklepu (około 800 złotych). Co może za to grozić i jak przygotować się na postępowanie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2023 13:47

Spawę będzie rozpoznawał sąd rodzinny. Katalog środków, które może zastosować określa art. 6 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Jeśli syn potrzebuje obrońcy w tym postępowaniu, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)