2022.05.28 godz. 12:54 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Co zrobic w kiedze wieczystej wpis jest ja i brat po 1/2 A ja mam testament po rodzicach spisany u notariusza gdzie powołują mnie do całości spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Testament rodziców był spisany u notariusza do całości spadku powołują mnie córkę 10 maj tego roku zmarł mój brat i w administracji dając akt zgonu pani mówi że w ksiedze wieczystej jest wpis że mamy po 1/2 i co ja mam zrobić z tym???

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Maj 2022 11:14

Przeprowadzić postępowanie spadkowe i złożyć stwierdzenie nabycia spadku do księgi wieczystej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)