2022.02.24 godz. 14:15 Katowice, Śląskie

Co zrobić w momencie wydania wyroku zaocznego o zapłatę, gdy jestem osobą niepracującą? Dodam, że minęły 2 tygodnie od otrzymania wyroku.

Wyjaśnienie sytuacji

Jakiś czas temu zaciągnąłem pożyczkę. Nie byłem w stanie jej spłacić. Następnie wszedłem w ugodę. W trakcie spłacania zerwałem ją nie spłacając kolejnych rat, gdyż nie byłem w stanie temu finansowo podołać. Jestem osobą niepracującą, w tym miesiącu zakończyłem dopiero studia dzienne. Sprawa trafiła do sądu. Jako, że nie mieszkam pod adresem zameldowania znanym sądowi, dokumenty trafiały po czasie. Aktualnie otrzymałem wyrok zaoczny zasądzający natychmiastową wykonalność. Nie posiadam środków o jakich mowa. Co mogę zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lut 2022 15:33

Proszę wnieść sprzeciw od wyroku zaocznego.