2024.01.31 godz. 13:13 Białystok, Podlaskie

Co zrobić w przypadku alkoholika i osoby przemocowej w rodzinie

Wyjaśnienie sytuacji

Mój rodzic jest alkoholikiem, osobą która znęca się psychicznie i czasem fizycznie tj. popchnięcia (bez widocznych śladów na ciele) głównie nad moją mamą. Alkoholikiem jest prawie 20 lat, jest to ciężki charakter i nie chce poddać się leczeniu. Jego nałóg jest efektem tego że teraz ja jak i moja mama mamy długi (on również) ale nic sobie z tego nie robi. Jesteśmy teraz w trakcie restrukturyzacji gospodarstwa aby to spłacić. Mimo tego on dalej wymusza dawanie mu pieniędzy na alkohol nie pomogając w całej sytuacji. Proszę o pomoc co mogę zrobić z nim, aby mówiąc kolokwialnie się go pozbyć

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 15:19

Dzień dobry, sprawa wymaga szerszego omówienia i w tym zakresie sugeruje bezpośredni kontakt z lokalnym mecenasem.