2022.03.29 godz. 10:24 Lubań, Dolnośląskie

Co zrobić w przypadku gdy osoba powołuje się na Art. 172. K.c

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiłem działkę budowlaną drogą przetargu. Uzyskałem Akt własności. Na działce stoi zabudowanie nietrwałe związane z ziemią (drewniana stara szopka) oraz część terenu jest odgrodzona. Wyrzuca mnie z działki obcy człowiek powołując się na Art. 172. K.c (samoistne posiadanie działki). W jaki sposób mam działać, aby tę osobę usunąć z mojego terenu? Pragnę dodać, że dwukrotne zawiadomienie listem listownie oraz w postaci informacji na szopce o usunięcie rzeczy było wydane. Policja umywa ręce, w gminie próbują załatwić tę sprawę, lecz wciąż bez rezultatu. Ten człowiek tylko ma tam rzeczy osob

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Mar 2022 11:42

Należy złożyć pozew do sądu cywilnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)