2024.01.31 godz. 18:52 Bielsko-Biała, Śląskie

Co zrobić w przypadku gdy wzięłam na siebie pożyczki dla znajomej, a teraz ona od pół roku nie spłaca tego.

Wyjaśnienie sytuacji

Wzięłam kilka chwilówek dla znajomej, ale teraz przestała mi je spłacać, a niestety sama nie jestem w stanie ich spłacić. Łączna ich kwota to niecałe 32 tysiące złotych. Dodam, że osoba dla której wzięłam pożyczki mieszka i pracuje w Holandii, więc zarabia w euro.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 20:11

Jeśli istaniała jakakolwiek umowa lub ustalenia na piśmie (korespondencja, wiadomości itp) dotycząca pożyczki (przekazania pieniędzy), to należy umowę wypowiedzieć i wezwać do zapłaty w terminie 6 tygodni. Po bezskutecznym wezwaniu konieczny będzie pozew o zapłatę i egzekucja (już w Holandii). Zapraszam do kontaku jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (prowadzę podobne sprawy również w Holandii). www.adwokatsuski.pl