2024.01.24 godz. 12:08 Świdnica, Dolnośląskie

Co zrobić w przypadku, gdy zakupiony przez OLX nowy, zaplombowany telefon okazał się uszkodzony po otwarciu?

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłam na OLX 19.01.24 r. telefon za 2900 zł. Telefon był nowy, zaplombowany, fabrycznie zapakowany. Został wysłany przez sprzedającego za Paczkomatem 20.01.24 r. wieczorem i leżał w Paczkomacie do 22.01.24 r. Podczas pobytu telefonu w Paczkomacie w nocy temperatury były ujemne, między 0 a -7 stopni. Na stronie producenta znajduje się informacja, że urządzenia wytrzymują do -20 stopni. Paczka dotarła do mnie we 23.01.24 r. Po okazało się, że ekran jest lekko popękany. Sprzedający nie wierzy mi, że wada była po otwarciu, a OLX nie ponosi odpowiedzialności za wadliwy towar. Co zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 12:48

Należy złożyć reklamację i w jej ramach wnosić o wymianę rzeczy na wolną od wad. Oczywiście w razie odrzucenia przysługuje Pani prawo do odstąpienia od umowy i żądanie zwrotu zapłaconej ceny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)