2022.05.05 godz. 10:57 Poznań, Wielkopolskie

Co zrobić w przypadku wyłudzenia danych?

Wyjaśnienie sytuacji

Wyłudzono telefonicznie moje dane osobowe podając się za jedną z firm telekomunikacyjnych, z którą mam podpisaną umowę. Zaoferowano dodatkowe ubezpieczenie, na które się zgodziłem (chwila upojenia alkoholowego). Podałem swój PESEL, imię i nazwisko i adres zamieszkania. Co należy robić, a czego nie należy robić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Maj 2022 15:04

Proszę zawiadomić policję lub prokuraturę o wyłudzeniu danych.