2023.08.16 godz. 11:07 Elbląg, Warmińsko-mazurskie

Co zrobić w sytuacji kiedy pracodawca nie chce wypłacić mi wynagrodzenia ponieważ klient nie chce zapłacić firmie?

Wyjaśnienie sytuacji

Pracuję jako opiekunka osób starszych. Byłam na 2tygodniowym zleceniu, przez tydzień nie było żadnych zastrzeżeń co do mnie, natomiast po tygodniu przyjechała córka podopiecznej, która od samego wejścia rządziła i unosiła na mnie głos. Teraz nie chce zapłacić mojemu pracodawcy pieniędzy za moją pracę, której jak twierdzi nie wykonywałam, co jest nie prawdą, wszystkie swoje obowiązki wykonywałam, a kontaktu z nią unikałam jak się dało. Czas wypłaty był do wczoraj tj.15.08 i dopiero wczoraj dowiedziałam się że jest problem. Pracodawca nie informował mnie o niczym dopóki wczoraj nie zapytałam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Patryk Łytko

Wałbrzych, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2023 16:21

Najpierw należy zapoznać się z umową, którą Pani podpisała dopiero w następnym kroku należy Panią szczegółowo przepytać o kwestie istotne dla sprawy. Na podstawie tych informacji będzie można dopiero udzielić Pani porady.