2022.12.06 godz. 12:43 Środa Wielkopolska, Wielkopolskie

Co zrobić z oskarżeniem o kradzież pieniędzy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mój były partner oskarżył mnie o kradzież pieniężny z konta ponieważ się rozstaliśmy. Idąc do zakładu karnego mój były partner powierzył mi swoje sprawy osobiste jak i firmowe dał mi dostęp do konta telefon do przelewów i laptop do załatwiania spraw, przez to że zajmowałam się jego sprawami nie mogłam isc do pracy i pozwolił mi na korzystanie z jego pieniędzy mieszkaliśmy razem wiec rachunki również płaciłam z jego konta . Jego mamie bardzo nie podobał się się nasz związek wiec postanowiła to rozwalić udało jej się a on został pod presja matki oskarżył mnie o kradzież pieniężny z konta

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Gru 2022 17:10

Dzień dobry, nie napisała Pani czy już toczy się postępowanie karne. Jeśli nie, to na chwilę obecną nie powinna się Pani martwić, ale ewentualnie przygotowywać się do sprawy. Jeśli natomiast jest ono już w toku to powinna Pani bronić swoich interesów najpierw przed organami ścigania, a następnie (jeśli zaistnieje taka potrzeba) również i przed sądem. Nie bagatelizowałbym sprawy. Dlatego sugeruje kontakt z prawnikiem, który po zadaniu dodatkowych pytań powinien mieć szerszy ogląd na sprawę.

Zmodyfikowano dnia: 06 Gru 2022 22:35