2022.11.07 godz. 09:09 Białystok, Podlaskie

Co zrobić,żeby pomóc bratu alkoholikowi ?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój brat jest alkoholikiem ma 40 lat. Jego sytuacja wygląda tak,że ma gdzie mieszkać i ma kobietę. Jednak ona go wyrzuca z domu nawet gdy jest trzeźwy i pracuje. Gdy jej się kończą pieniądze zarobione przez mojego brata ona go wyrzuca a on idzie na ulicę i pije alkohol. Moja mama boi się go wpuszczać do domu,ponieważ jest agresywny. Ja też nie mogę go wziac,bo mam dzieci i imusze zapewnić im bezpieczeństwo. Czy w Naszym kraju da się jakoś mu pomóc. Dać na odwyk czy co trzeba zrobić? Moja mama się dowiedziała że on umiera powoli z głodu i zimna. Proszę o pomoc błagam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Albińska

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2022 21:31

Można zwrócić się z wnioskiem do Miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. W Białymstoku przy ul. Bema 60/1. Komisja skieruje osobę uzależnioną na badanie przez biegłych w celu wydania opinii co do uzależnienia od alkoholu i wskazania rodzaju zakładu leczniczego.Jeśli komisja uzna, że są podstawy do zastosowania obowiązku poddania się leczeniu wystąpi z wnioskiem w tej sprawie do sądu rejonowego, następnie sąd nałoży obowiązek poddania się leczeniu odwykowemu. Jest to sposób, którego warto spróbować jeżeli brat nie widzi potrzeby dobrowolnego leczenia..
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)