2023.06.02 godz. 11:15 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Cofnięcie darowizny na dziecko, spadek dla pozostałych dzieci

Wyjaśnienie sytuacji

Pani Kowalska 2l temu przepisała gospodarstwo na najmłodszego syna, Jana. Dokumenty zostały podpisane u notariusza. Obecnie Pani Kowalska ma wątpliwości co do słuszności przepisania gospodarstwa na syna. Ma obawy, że syn mimo wcześniejszych zapewnień, że zajmie się gospodarstwem i opieką w razie potrzeby nad rodzicami, nie dotrzyma słowa. Zakochał się w kobiecie, która ma ogromny wpływ na Jana i bardzo jej zależy żeby gospodarstwo sprzedać, najlepiej za 3l, jak tylko to będzie możliwe. Oprócz tego wybranka Jana nie szanuje Pani Kowalskiej. Jakie są możliwości cofnięcia przepisania gospodarstwa

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Cze 2023 15:52

Odwołanie darowizny jest możliwe tylko w przypadku rażącej niewdzięczności obdarowanego. Zamiar sprzedaży jego własności nie stannowi przesłanki do odwołania darowizny