2023.01.23 godz. 10:30 Gdańsk, Pomorskie

Cofnięcie pozwu o rozwód bądź przejście na separację

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Wraz z mężem w sierpniu ubiegłego roku złożyliśmy pismo o pozew o rozwód za porozumieniem stron . Mamy roczne dziecko. Sytuacja między nami zmieniła się i staramy się odbudować małżeństwo jednak przyszło pismo z wyznaczona rozprawą za parę dni. Co powinniśmy zrobić w tej sytuacji jak poinformować sąd że staramy się dogadać? Czy mamy odpowiadać na pismo sądowe i dołączyć wymagane od nas dokumenty i dostarczyć do sądu? Jak po prostu w tej sytuacji uniknąć rozwodu jeśli go obecnie nie chcemy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2023 11:33

Dzień dobry, z punktu widzenia formalnego taka odpowiedz powinna zostać złożona. Jej brak naraża Państwa na skutki wskazane w przesłanym pouczeniu. Natomiast jeśli jesteście Państwo zgodni co do zajęcia stanowiska na najbliższej rozprawie, a przy tym czas na odpowiedź zbiegnie się z terminem rozprawy to bezpośrednio na rozprawie można wyjaśnić sądowi aktualne stanowisko w sprawie.