2021.03.31 godz. 16:30 Oława, Dolnośląskie

Ograniczenie opieki

Wyjaśnienie sytuacji

Córka, 4 lata , do dzisiaj 31.03.2021 była w szpitalu, była tam na badaniach, nie dla tego, że się nagle rozchorowala. Mam przyznana opiekę, akurat to jest mój tydzień opieki. Matka dziecka jest na urlopie, nie na zwolnieniu lekarskim w celu opieki nad dzieckiem. Nie chce przekazać mi dziecka pod opiekę tłumacząc to podawaniem dziecku antybiotyku przez 3 dni. Czy podawanie leku jest wystarczającym powodem utrudniania kontaktu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Izabela Maluszkiewicz

Brzeg, Opolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Mar 2021 17:25

Z informacji zawartych w zapytaniu wynika, że nie doszło do przekazania dziecka w dniu wyznaczonym przez sąd lub ustalonym przez rodziców. Niestety, ażeby udzielić konkretniejszej odpowiedzi niezbędne jest podanie dodatkowych informacji dotyczących sytuacji prawnej oraz zdrowotnej dziecka. Brak bowiem informacji z jakiego powodu dziecko otrzymuje antybiotyk, co ma znaczenie dla oceny sytuacji. Jednakże sam fakt podawania antybiotyku, czy innych leków nie zawsze będzie uzasadniał niewydanie dziecka uprawnionemu rodzicowi.