2022.01.26 godz. 05:08 Legionowo, Mazowieckie

Długi zięcia

Wyjaśnienie sytuacji

Córka rozwodzi się ze swoim mężem. Mąż córki ma kredyty zaciągnięte bez jej wiedzy. Jak córka może się zabezpieczyć przed spłacaniem długu męża. Dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sty 2022 16:03

Dzień dobry, jeżeli córka nie wyrażała zgody na zaciągnięcie zobowiązań męża, to nie będzie za nie odpowiadała (chyba że są to długi zaciągnięte w sprawach wynikających z zaspokajania zwykłych potrzeb rodziny). W takim przypadku wierzyciele będą mogli dochodzić zaspokojenia jedynie z majątku osobistego męża. Pozdrawiam