2024.09.11 godz. 13:41 Trzemeszno, Wielkopolskie

Sprawa o zakończenie alimętów.

Wyjaśnienie sytuacji

Córka ukończyła szkołę średnią,Podjęła pracę na umowę na cały etat.Od października wybiera się na studia zaoczne.Obecnie zamieszkuje ze swoim chłopakiem i wynajmują razem mieszkanie.Nadal płace alimęty.Czy masz szansę w takiej sytuacji wygrać sprawę o zakończenie alimętów?Ja mam nową rodzinę i dziecko.Proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Wrz 2024 17:05

Dzień dobry, kontynuacja nauki na studiach zaocznych może komplikować sytuację, ale jeżeli Pana możliwości zarobkowe też nie są wysokie, to myślę, że szansa na uchylenie obowiązku alimentacyjnego istnieje - kwestia połączenia dobrej argumentacji, konkretnych kwot jakie występują w sprawie (alimenty, dochody córki, koszt studiów, Pana możliwości zarobkowe itd.), a także czynnika ludzkiego w postaci podejścia Sądu. Pozdrawiam, adw. Michał Filec