2021.04.02 godz. 22:28 Kielce, Świętokrzyskie

Czy ojciec ma płacić alimenty?

Wyjaśnienie sytuacji

Córka w marcu skończyła 18 lat. Aktualne uczy się w liceum ogólnokształcącym w 2 klasie. Jej ojciec mieszka w Rosji. Czy on ma płacić alimenty jeżeli dziecko jest pełnoletnie? W tym przypadku obowiązuje prawo polskie, czy prawo rosyjskie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Kwi 2021 22:46

Dzień dobry! Aby odpowiedzieć na pytanie potrzebuję informację, na jakiej podstawie ustalone były dotychczas alimenty (wyrok/ugoda/umowa/alimenty dobrowolne) oraz jakiej narodowości jest ojciec córki? Wg polskich uregulowań samo ukończenie 18 lat nie jest automatyczną przesłanką do uchylenia obowiązku alimentacyjnego, szczególnie w sytuacji gdy dziecko pobiera naukę w szkole średniej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)