2020.08.13 godz. 07:40 Czechowice-Dziedzice, Śląskie

cz moge przystapic do licytacji mieszkania bedac jego lokatorem? Czy HIPOTEKA przechodzina na drugiego wlasciciela

Wyjaśnienie sytuacji

mieszkam z wlascicielem tego mieszkania do licytacji,

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sie 2020 20:38

według mnie nie ma przeciwskazań, jeżeli faktycznie Pan / Pani chce kupić mieszkanie. O ile nie jest Pan / Pani dłużnikiem, małżonkiem dłużnika, dzieckiem, rodzicem lub rodzeństwem dłużnika (art. 976 paragraf 1 kodeksu postępowania cywilnego). Tak, hipoteka przechodzi na drugiego właściciela pod warunkiem, że sprzedaż nieruchomości nie doprowadziła do wygaśnięcia roszczenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)