2022.05.12 godz. 05:25 Jelcz-Laskowice, Dolnośląskie

Czego mogę spodziewać się na rozprawie ? I w jaki sposób mógłbym się do niej przygotować?

Wyjaśnienie sytuacji

Po odbytym posiedzeniu ktore odbyło się 05.05.22 o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy otrzymałem wezwanie do obowiązkowego stawiennictwa się na rozprawie w charakterze oskarżonego która odbędzie się 15.06.22. Czyn to art.62 ust.1 o przeciwdziałaniu narkomanii. Łączna ilość posiadanej substancji to 14 gram amfetaminy. Wcześniej byłem już karany za czyn z art. 180a kk na karę grzywny oraz w 2021r. Z art.244kk i art.180kk na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Maj 2022 16:02

Dzień dobry, a wie Pan co się stało 5 maja na posiedzeniu? Zakładam, że wniosek był z art. 335 § 2 k.k., a nie 335 § 1 k.k.? Odnośnie grożącej Panu kary nie będzie możliwe, aby w przypadku kary pozbawienia wolności była to kara z zawieszeniem przez wcześniejszy wyrok w tzw. zawiasach (art. 66 § 1 k.k.). Można śmiało założyć, że jedynym dowodem na rozprawie może być Pana przesłuchanie jak to jest w tego typu sprawach, względnie jakiś świadek. Trzeba się starać o jak najłagodniejszy wyrok, a jeśli będzie kara pozb. wolności to potem warto złożyć wniosek o dozór elektroniczny. Pozdrawiam!