2022.07.06 godz. 15:32 Katowice, Śląskie

Czego mogę żądać od pracodawcy za narażenie zdrowia i życia, złamanie przepisów bhp oraz poparzenia chemicznego 1 stopnia karku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zatrudniałem się do pracy, po badaniach powiedziano mi że jt zaczynam , dali mi ciuchy oraz maske, nie zostałem poinformowany o substancjach żrących , chemicznych w których będę przebywał, poprzez nie wiedzę że mam doczynienia z substancją żrącą dostałem poparzenia chemicznego 1 stopnia na karku, dopiero po pracy poinformowano mnie że z taką substancją miałem doczynienia, nie zrobili mi żadnego szkolenia bhp ponieważ ich bhpowiec był na urlopie,szef brygady na poczatku mowil bym zdjal maske bo niewygodnie sie w niej pracuje, czy mogę żadac odszkodowania?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

PIOTR KĘPIŃSKI

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2022 14:55

Witam serdecznie nasza Kancelaria specjalizuje sie w tego typu sprawach zapraszamy do BEZPŁATNEJ wstępnej konsultacji telefonicznej z naszymi prawnikami pod numerem tel 507-437-019.