2020.07.20 godz. 15:58 Wrocław, Dolnośląskie

czy 2 letnie dziecko może przejąć spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Ojciec prawny mojego dziecka, z którym nie utrzymuję kontaktu napisał sms o treści: SMS1: Hejka mam ważna sprawę ci do przekazania, chodzi o to że 16 lipca zmarła moja babcia a mama mojego ojca który ma w ch... długów i są podejrzenia ze babcia też mogła jakieś mieć lub mój ojciec mógł ją namówić na coś, więc zrzekłem sie spadku tak samo jak moje rodzeństwo żeby nie przeszły jej długi na mnie. SMS2: M..... jako mój syn też musi się zrzec spadku żeby na niego nic nie przeszło więc trzeba napisać wniosek jak najszybciej i złożyć do sądu. Proszę o zinterpretowanie tych SMS.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lip 2020 21:25

Dzień dobry, ojciec Pani dziecka z obawy przed odziedziczeniem zobowiązań po swojej babci zrzekł się po niej spadku. W takiej sytuacji kolejną osobą dziedziczącą jest Wasze dziecko. W takiej sytuacji powinna Pani złożyć wniosek do Sądu Rejonowego miejsca zamieszkania dziecka o wyrażenie zgody na odrzucenie spadku. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)