2024.02.28 godz. 21:53 Nowa Sól, Lubuskie

Czy 20 procent dodatku wysługi lat w budżetówce zwiększa wynagrodzenie netto

Wyjaśnienie sytuacji

Pracując w budżetówce za najniższą krajową przy 20 procent stażu pracy czy wypłata będzie większa netto skoro osoba bez stażu weźnie na rękę najniższą krajową

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2024 12:41

20% za staż pracy oblicza się od wynagrodzenia zasadniczego i tak obliczoną kwotę dolicza się do tego wynagrodzenia. Dla przykładu 1000 zł wynagrodzenia zasadniczego + 20% za wysługę lat, które wynosi 200 zł, to razem mamy 1200 zł. Od tego odejmuje się koszty i inne składki, a następnie podatek i na konto wpływa kwota netto. Z wyrazami szacunku