2024.03.14 godz. 12:28 Warszawa, Mazowieckie

Czy administrator ma obowiązek przekazywania dokumentów w tym przypadku skarg na członka wspólnoty zarządowi wspólnoty a także członkom wspólnoty?

Wyjaśnienie sytuacji

Paru członków wspólnoty poskarżyło się do admin. WM na jednego członka WM. Administrator zwrócił się do Zarządu o decyzje co robimy z tymi skargami i przedstawił rozwiązania. Jeden z członków zarządu poprosił o dokumenty (skargi) do wglądu. Admin. dał odp poniżej i prosi o uchwałę w której zarząd daje zgodę na takie przekazanie dokumentów, zasłania sie również RODO."Panie K nie udostępnię kto zgłaszał skargi. Gdyby autorzy chcieli ujawnić swoją tożsamośćto napisaliby bezpośrednio do Pani N bądź też do Zarządu albo nawet na Grupie.Skoro korespondencja wpłynęła do zarządcy zostajeu zarządcy."

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Mar 2024 14:15

Każdy członek wspólnoty ma prawo wglądu do wszystkich dokumentów wspólnoty,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)