2022.11.04 godz. 00:06 Żagań, Lubuskie

Czy alimenty będą mi przysługiwać jeżeli będę chodzić do szkoły policealnej? Czy to ma znaczenie czy nauka jest w trybie stacjonarnym czy zaocznej?

Wyjaśnienie sytuacji

Biorę alimenty z Funduszu alimentacyjne jestem w 4 klasie technikum i za 6 miesięcy kończę szkołę. Chce po ukończeniu szkoły wynająć razem z chłopakiem mieszkanie i zacząć uczęszczać do szkoły policealnej żeby dalej się kształcić.Chciałabym również chodzić do pracy. Moje pytania są takie : Czy alimenty będą mi przysługiwać jeżeli będę chodzić do szkoły policealnej? Czy to ma znaczenie czy nauka jest w trybie stacjonarnym czy zaocznej? Ile mogę zarabiać żeby alimenty mi przysługiwały? Dziękuję bardzo za odpowiedź i życzę miłego dnia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2022 18:26

Po ukończeniu technikum będzie Pani posiadała zawód wyuczony. Jdnocześnie będzie Pani zdolna do podjęcia zatrudnienia. W razie podjęcia nauki w szkole policealnej sąd weźmie pod uwagę wpływ tej szkoły na Pani możliwości zarobkowe (niezbędność).