2023.01.10 godz. 16:03 Sosnowiec, Śląskie

Czy alimenty rodzica po rozwodzie powinny trafić do dziecka po ukończeniu pełnoletności czy do rąk matki?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem 20 letnią studentką, która obecnie wynajmuje mieszkanie, co za tym idzie nie mieszkam z rodzicami. Moi rodzice od kilku lat są rozwiedzeni, ojciec ma obowiązek płacenia alimentów wysokości 1500 złotych miesięcznie. Dotychczasowo alimenty były przesyłane na konto bankowe matki. Czy powinny natomiast trafiać na moje konto bankowe, jeśli jestem już dorosła i mieszkam poza domem? Czy jeśli ojciec zacznie wysyłać alimenty na moje konto bankowe zamiast na konto matki, poniesie jakieś konsekwencje prawne?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sty 2023 10:50

Alimenty są "własnością" uprawnionego, czyli Pani. To Pani decyduje, gdzie powinny trafiać pieniądze z tytułu alimentów.