2022.03.17 godz. 15:48 Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Czy Andrzej będąc właścicielem połowy nieruchomości ma prawo do skorzystania z zasiedzenia pozostałych części dla których nie dokonano działu masy spadkowej?

Wyjaśnienie sytuacji

W 1959 zmarł właściciel działki Franciszek,właścicielami stali się żona Franciszka Wanda i syn Andrzej. 4.09.1983 zmarła Wanda i jej część odziedziczyli:Andrzej,Edward,Teresa. Nie został dokonany dział masy spadkowej. Aktualnie w księdze wieczystej figurują Wanda,Andrzej. 01.08 2021 zmarł Edward,jego część odziedziczyli:Bożena,Stefan,Patrycja. Od 4.09.1983 na wszystkich jej częściach funkcje właściciela pełni Andrzej. Pozostali spadkobiercy nie stawiają sprzeciwu by Andrzej skorzystał z prawa zasiedzenia ich części. Czy Andrzej ma prawo do zasiedzenia części Teresy, Bożeny,Stefana,Patrycji.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Kwi 2022 11:21

Pan Andrzej może zasiedzieć część nieruchomości należącą do pozostałych osób.