2022.09.21 godz. 12:19 Konin, Wielkopolskie

Czy art 15 pkt 1 i pkt 3 Ust. o prowadzeniu i organizowaniu Działalności Kulturalnej wzajemnie się wykluczają?

Wyjaśnienie sytuacji

Jesli kandytat na stanowisko dyrektora biblioteki może być powołany po zasięgnięciu opinii stowarzyszeń (art15 pkt1) to po co w pkt. 3 jest mowa o zasięganiu opinii ministra? Kogo dotyczy ten zapis?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2022 19:25

Art. 15 ust. 3 dotyczy dyrektorów państwowych instytucji kultury, czyli jednostek tworzonych przez ministrów oraz kierowników urzędów centralnych. Jest to dodatkowy wymóg względem ust. 1, ale dotyczy tylko dyrektorów państwowych instytucji kultury.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)