2019.11.04 godz. 15:16 Wrocław, Dolnośląskie

Czy art.186 8 KP odnosi się również do umowy o pracę na czas określony?

Wyjaśnienie sytuacji

Czy art.186 8 KP odnosi się również do umowy o pracę na czas określony, jeśli pracownik jest jeszcze w trakcie urlopu macierzyńskiego a umowa wygasa?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lis 2019 10:06

Prawo do urlopu mają tylko osoby zatrudnione. Jeżeli umowa się kończy w trakcie urlopu macierzyńskiego, to nie można skorzystać z urlopu wychowawczego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)