2021.08.18 godz. 17:47 Głogowiany-Wrzosy, Małopolskie

Czy babcia coś wygra jeśli pójdzie do sadu?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, sprawa ma się tak że, babcia dała mi dom po przez podpisanie umowy darowizny w styczniu 2021r. Teraz chce żebym dawał jej co dwa miesiące 5tys złotych za dom, aż kwota się zsumuje w 80tysięcy. Na umowie darowizny nie ma wzmianki o tym że mam jej płacić jakie kolwiek pieniądze, ani że mam jej coś dać od siebie (pomocy itp.) w zamian za dom. Czy jeśli babcia poda do sądu, że nie daje jej pieniędzy coś wygra i będę musiał jej płacić lub oddać dom? Od stycznia dostała ode mnie już 9tysięcy złotych ale teraz mam ciężką sytuację i nie mam tych pieniędzy które ona chce.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2021 19:41

Dzień dobry! Jeśli jest to zwykła umowa darowizny (bez dodatkowych zastrzeżeń lub umowy dożywocia) to nie widzę podstawy do tego, aby był Pan zobowiązany do zapłaty wskazywanych w treści zapytania kwot (chyba, że mowa o dobrowolnym wsparciu Pańskiej babci). Więcej mógłbym powiedzieć po analizie umowy darowizny.