2021.07.20 godz. 16:58 Częstochowa, Śląskie

Czy biorąc dziecko na 2 tyg wakacji muszę płacić 100% alimentów ?

Wyjaśnienie sytuacji

Jak to jest z tymi alimentami przy 2 tygodniowych wakacjach? W końcu wydam więcej na jedzenie opłaty itd czy muszę wtedy płacić 100% kwoty alimentów czy tylko 50%

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lip 2021 19:45

Dzień dobry, jest Pan zobowiązany do płacenia alimentów w wysokości określonej w wyroku tzn. w każdym miesiącu do konkretnego dnia , określoną kwotę - bez względu na wakacje, święta, ferie. pozdrawiam