2023.10.08 godz. 08:57 Międzyrzecz, Lubuskie

Czy brak otrzymania informacji przez pełnomocnika orzeczenia wydanego przez sąd jest podstawą do unieważnienia procesu?

Wyjaśnienie sytuacji

Orzeczenie nie zostało przesłane do pełnomocnika ,tylko do osoby, która reprezentuje. Listonosz pomylił skrzynki (był na zastępstwie urlopowym) zostawił awizo pod innym adresem-poczta została o tym fakcie poinformowana. Zostało wydane w wakacje a mamy październik, Czy można unieważnić proces z tego powodu. Nie mogliśmy odnieść się w terminie do treści pisma.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2023 10:30

Nie jest to absolutnie podstawą unieważnienia całego postępowania. Jeśli chodzi o nieprawidłowo doręczone orzeczenie zaskarżalne (takie, od którego przysługuje zażalenie lub apelacja), być może możliwe będzie przywrócenie terminu do złożenia pisma odwoławczego. Skoro posiadacie Państwo pełnomocnika profesjonalnego (adwokat, radca prawny), proszę zwrócić się bezpośrednio do niego z tą sprawą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)