2024.02.05 godz. 18:43 Kałkowskie, Wielkopolskie

Czy brat, który został sądownie właścicielem domu ( nie ma żony, dzieci)może przekazać w darowiźnie dom swojej siostrze , która go przekaże w darowiźnie synowi

Wyjaśnienie sytuacji

Mój wuj nabył spadek, rodzeństwo się zrzekło na niego, jest jedynym właścicielem. Wuj nie ma żony i dzieci, chciałby bez kosztów czyli podatkow itd przepisać dom siostrzeńcowi z zapisami, że ma dożywotnio. Lecz z tego co wiem musiałby siostrzeniec zapłacić podatek. Więc , czy może podarować najpierw swojej siostrze, a siostra dać w darowiźnie swojemu synowi??? Czy to jest możliwe na jednym spotkaniu???

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2024 18:38

Teoretycznie jest możliwe. Szczegóły trzeba uzgodnić z notariuszem, który będzie sporządzał akty notarialne. Z wyrazami szacunku