2023.07.18 godz. 14:18 Wrocław-Śródmieście, Dolnośląskie

Przekazanie części majątku siostrze

Wyjaśnienie sytuacji

Czy brat może przekazać siostrze w darowiźnie część majątku otrzymanego od ojca(z testamentu) bez zgody swojej żony?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lip 2023 14:52

Spadek nie wchodzi do majątku wspólnego a zatem jest wyłącznie Pana. Może Pan dobrowolnie nim rozporządzać bez zgody żony. Abstrahując - jeśli Pan otrzymał spadek na mocy testamentu, a było więcej spadkobierców ustawowych, być może pozostali spadkobiercy mają prawo do zachowku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)