2022.07.26 godz. 18:16 Gdańsk, Pomorskie

CZY Była żona jest współwłaścicielem i ma prawo do połowy majątku jesli nabyłem nieruchomośc w trakcie małżeństwa ale w akcie notarjalnym i księdze wieczystej

Wyjaśnienie sytuacji

księga wieczysta; WŁAŚCICIEL;Marek Zduńczyk -majątek odrębny Akt notarialny ;.......Marek Zduńczyk oświadczył,że powyższa nieruchomość za wymieniona kwotę kupuje celem prowadzenia gospodarstwa rolnego i jak wyjaśnił nabycia tego dokonując za fundusze z 'majątku odrębnego' i jak zapewnił z żoną swoja umowy majątkowej nie zawierał

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sie 2022 18:45

Jest to tylko oświadczenie wiedzy. Jeśli faktycznie kupił Pan nieruchomość ze wspólnych pieniędzy, to Sąd ustali, że ta nieruchomość jest wspólna. Nie tyle oświadczenie jest ważne, ale to z "z czego" Pan to mieszkanie kupił.