2022.05.13 godz. 17:25 Chodzież, Wielkopolskie

Czy były mąż po wyprowadzce z mieszkania - jest wspólne w kredycie hipotecznym - ma prawo po prostu wprowadzić się z powrotem ?

Wyjaśnienie sytuacji

Pięć lat temu po zdradzie męża byłam zmuszona razem z dziećmi wyprowadzić się na wieś , do rodzinnego domu. Było to uciążliwe ze względu na dojazdy do pracy, dzieci do szkoły oraz na zajęcia dodatkowe. Dzieci zostały pozbawione "swojego kąta ". Rok temu udało mi się wrócić do mieszkania, ponieważ były mąż po raz kolejny związał się z jakoś kobietą i wyprowadził się do niej. Przez cały czas nęka mnie różnymi tematami, nie placi alimentów, nie utrzymuje w ogóle kontaktu z dziećmi. Dzisiaj wysłał mi wiadomość , że wraca do mieszkania. Czy ma takie prawo?? Wspólne zamieszkanie jest niemożliwe

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Maj 2022 16:54

Jeżeli mieliście Państwo wspólność majątkową, nabyliście mieszkanie w czasie trwania małżeństwa do majątku wspólnego i nie podzieliliście majątku wspólnego po rozwodzie - to były mąż ma prawo wrócić do mieszkania.

Zmodyfikowano dnia: 17 Maj 2022 16:54