2023.03.27 godz. 21:28 Wołomin, Mazowieckie

Czy ciotka ma prawo wyrzucić mnie z mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Mieszkam z dzieckiem u swojej babci która jest starszą osobą wymagająca już opieki itd Kiedyś ok 10lat temu babcia zapisała ciotce (córce swojej) mieszkanie za dożywocie. Jej córka mieszka zagranicą opłaca mieszkanie a babcia opłaca media,itd . Ciotka żądała ode mnie pieniędzy za pół mieszkania czyli ok 500zl . Ja jej nie płacę z powodów takich że to ja zajmuję się teraz babcią i to babcia chcę abym z nią mieszkała. Czy ciotka ma prawo mnie wyrzucić z dzieckiem z mieszkania mimo że babcia tego nie chcę?? To ciotka na papierze jest właścicielem a babcia już głosu swojego nie mam ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Kwi 2023 12:30

Wszelkie decyzje dotyczące rozporządzenia nieruchomością podejmuje właściciel, a zatem Ciotka. W momencie gdy korzysta Pani z nieruchomości, Ciotka nabywa prawa do roszczenia z tytułu bezumownego korzystania z lokalu, a w konsekwencji również do wniesienia o orzeczenie eksmisji.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)