2023.01.01 godz. 20:18 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy córka może po prawie dwóch latach od odczytania testamentu wystąpić o zachowek?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój mąż zmarł w sierpniu 2021r Zostawił testament w którym jedyną spadkobierczynią uczynił mnie.Przy odczytaniu i nabyciu spadku były obecne nasze dwie dorosłe córki,które nie wnosiły żadnych zastrzeżeń.Teraz jedna z moich córek chce wystąpić o zachowek.Czy ma do tego prawo?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Sty 2023 21:06

Dzień dobry, córka ma 5 lat na złożenie ewentualnego pozwu o zachowek. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 33% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)