2024.01.27 godz. 16:23 Warszawa, Mazowieckie

Czy coś mi grozi? Sytuacja miała miejsce 2 lata temu. Dziś kolega dostał awizo, z przesyłkom poleconą i boi się, ze to policja. Czy jest to możliwe ?

Wyjaśnienie sytuacji

Kilka lat temu moja była przyjaciółka dała mi wielokrotnie dane do logowania na Facebooka i prosiła abym za nią pisał z chłopakiem. Kiedy urwal nam się kontakt sprawdzałem czy mogę się logować ale nie używałem tego konta. Kiedyś wchodząc na konto zobaczyłem wiadomość od jej chłopaka jak grozi mojemu przyjacielowi wiec opowiedziałem mu o sytuacji i dałem mu te dane, żeby sam przeczytał. Ta dziewczyna dowiedziała się, że moj przyjaciel ma dostęp i zgłosiła sprawę na policje o hakerstwo z jego z strony. Ja byłem tylko roli świadka i powiedziałem że hasło dostałem od niej. Było to 2 lata temu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 16:17

Szanowny Panie, sprawy w polskim systemie prawnym są prowadzone w znacznej perspektywie czasu i trudno jednoznacznie ocenić co może być w przywołanej korespondencji bez zapoznania się z nią.