2024.06.26 godz. 18:42 Cieszyn, Śląskie

Czy coś mi się należy od rodziny po eksmisji?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Zostałam eksmitowana z domu , w którym od dziecka byłam zameldowana. Czy dziadkowie mogli wyrzucić mnie z domu i czy coś po tym mi się należy? Po tym domu, że byłam w nim zameldowana? Czy jeśli dostałam eksmisje to mogę domagać się jakiegoś odszkodowania czy mogę mieszkać tam dalej mimo tego? Kiedyś dokładałam się co miesiąc do rachunków. Czy moge domagać się zwrotu tych pieniędzy? W dodatku jestem osobą z orzeczeniem o znacznej niepełnosprawności i całkowitej niezdolności do pracy. Czy dziadkowie muszą zapewnić mi lokum albo opłacać je?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2024 15:33

Dzień dobry Proszę zobaczyć co jest napisane w wyroku nakazującym opróżnienie lokalu. Nam powinny być zawarte uprawnienia jakie Pani przysługują w związku z eksmisją. Jeżeli był wyrok eksmisyjny, to nie może Pani mieszkać w tym lokalu. Zwrotu kwot wpłaconych na poczet opłat nie można żądać, bowiem one zostały skonsumowane w postaci zużytej np. energii czy wody. Z wyrazami szacunku.